de Jeugdbibliotheek

Ga direct naar de inhoud, het zoekveld of het hoofdmenu.

  • Online Bibliotheek
  • Word lid
  • 0-6 jaar
  • 6-12 jaar
  • 12-18 jaar

Ik moet dit doen

Lezen voor de lijst

Simon en Jasmin ontmoeten elkaar op een kamp voor jongeren met een dwangstoornis. Jasmin is hier uit vrije wil, want ze wil heel graag minder last krijgen van haar smetvrees. Simon denkt er anders over. Hij is door zijn ouders naar het kamp gestuurd, maar hij vindt zelf dat hij geen last heeft van dwanghandelingen. Als Jasmin wegloopt en Simon de enige is die weet waar ze te vinden is, komt hij zichzelf echter behoorlijk tegen. Lukt het de twee hun dwang onder controle te krijgen?

Auteur
Maren Stoffels
Aantal pagina's
163

Boek E-book Luisterboek

Leen het luisterboek in de online Bibliotheek-app

Dyslectisch?  Lees dit boek bij Passend Lezen als gesproken boek. 
Meer informatie over Passend Lezen.

  

Leesaanwijzingen

Je leest het verhaal afwisselend vanuit Simon en Jasmin. Voor beide personages wordt een ander lettertype gebruikt. Er staan ook nog schuingedrukte stukken tekst in het verhaal. Deze stukjes tekst verwoorden de dwanggedachten van Simon. Als je dit doorhebt, is het verhaal beter te volgen.

Om over na te denken

Doe jij soms iets dwangmatigs, bijvoorbeeld meerdere keren controleren of je telefoon in je tas zit? Hoe is het om met een dwangstoornis te leven? Hoe moeilijk is het om van dwanghandelingen af te komen? Wat is de invloed van een dwangstoornis op vrienden en familie? Heb jij snel een oordeel over iemand klaar?


De schrijfster over het boek

Voorleesfragment


Wat anderen van dit boek vonden

Er staan nog geen boekverslagen van leerlingen over Ik moet dit doen op Scholieren.com.

'Vlot en kort boek over een interessant onderwerp dat zeker bespreekbaar moet worden gemaakt. De personages voelen echt als tieners aan.'
Annelien, op: Hebban.nl

'Ik moet dit doen is niet alleen een aanrader voor iedereen die in aanmerking komt met dwanggedachten, dwanggedrag of iemand die dit heeft. Het is voor iedereen een bijzonder boek om te lezen.'
Willianne, op: Chicklit.nl

'Dankzij de fijne manier van schrijven en het toegankelijke taalgebruik is het een spannend boek om te lezen. Er gebeurt genoeg, de personages zijn prima uitgewerkt (met name Simon en Jasmin komen flink aan bod) en je leeft erg met de kinderen mee.'
Dennis, op: Coolesuggesties.nl

  

Detailinformatie

Leeftijd
12-15 jaar
Niveau
Niveau 1
Taal
Nederlands
Genre
Probleemboek
Onderwerp
Psychische aandoeningen
Vriendschap
Jaar van oorspronkelijke uitgave
2020
Oorspronkelijke taal
Nederlands

Uittreksel

Log in met je biebpas en bekijk het uittreksel in de Uittrekselbank. In de bibliotheek hoef je niet in te loggen.

Ga naar het uittreksel

  

Opdrachten bij het boek

  • Opdracht Nstart - Thema

  • Opdracht N1 - Hoofdpersoon

  • Opdracht N2 - Personages


Over de auteur

Maren Stoffels schreef haar eerste boek Dreadlocks & Lippenstift toen ze 17 jaar was. Dit boek werd onder andere bekroond met de Prijs van de Jonge Jury. In 2009 won ze opnieuw de Prijs van de Jonge Jury met het boek Sproetenliefde. Haar boeken gaan vaak over liefde en vriendschap en hoe lastig dat soms kan zijn. 

Tijdens de schoolbezoeken die Stoffels doet, merkt ze dat de lezers haar boeken vooral leuk vinden, omdat ze er zoveel in herkennen. Stoffels heeft Ik moet dit doen geschreven naar aanleiding van het tv-programma Levenslang met dwang. Ze noemt het zelf een heel geschikt boek voor jongeren die zelf dwanghandelingen moeten uitvoeren, iemand kennen die dit moet doen of die het een interessant onderwerp vinden.

Op deze site vind je informatie over de auteur: Maren Stoffels


Na dit boek verder op Lezen voor de lijst:

  • Briefjes voor Pelle

    Marlies Slegers

  • De eerste keer

    Caja Cazemier

  • Een-nul voor de autisten

    Karlijn Stoffels

  • Het ongemakkelijke dagboek van Henry K. Larsen

    Susin Nielsen

Naar alle titels van Lezen voor de lijst | 12-15 jaar

0-6 jaar

  • E-books op onderwerp
  • Luisterboeken op onderwerp
  • Boeken op onderwerp
  • Voorleesfilmpjes

6-12 jaar

  • E-books op onderwerp
  • Luisterboeken op onderwerp
  • Boeken op onderwerp
  • Lezen met dyslexie
  • Boeken op AVI-niveau

12-18 jaar

  • E-books op onderwerp
  • Luisterboeken op onderwerp
  • Boeken op onderwerp
  • Lezen met dyslexie
  • Lezen voor de lijst

Contact

  • Informatie over abonnement
  • Voor volwassenen
  • Voorwaarden
  • Onze cookies
  • Toegankelijkheid