Het gouden ei
Lezen voor de lijst
Rex Hoffman en Saskia Ehlvest zijn al de hele dag in de auto onderweg naar hun vakantiebestemming in het uiterste zuiden van Frankrijk. Om een uur of zeven zijn ze nog ongeveer een uur verwijderd van de plaats waar ze zullen overnachten. Ze stoppen bij een tankstation. Daar gebeurt iets onbegrijpelijks.
Als Saskia iets te drinken gaat halen, verdwijnt ze spoorloos. Niemand heeft iets gezien en ook jaren later ontbreekt nog elk spoor. Rex krijgt een nieuwe vriendin, hij pakt de draad van zijn leven weer op, maar de gedachte aan wat er met Saskia is gebeurd, laat hem niet los.
'Maar weet je wat het ergste is? Het niet weten. Met twee blikjes voor de deur en tjoep, weg […] Je kan daar van die gedachtespelletjes over doen. Dan krijg ik bijvoorbeeld te horen dat ze ergens leeft, ze is heel gelukkig en zo. En dan mag ik kiezen: ze blijft zo doorleven, óf ik zal alles te weten komen, in ruil voor haar dood.'
Dan ontvangt Rex op een dag bericht van iemand die precies lijkt te weten wat er gebeurd is en bereid is dat aan Rex te vertellen.
Dyslectisch? Lees dit boek bij Passend Lezen als gesproken boek of karaokeboek.
Meer informatie over Passend Lezen.
Leesaanwijzingen
Het gouden ei is niet moeilijk geschreven. Waar je misschien even aan moet wennen is dat elk hoofdstuk vanuit een ander perspectief is geschreven.
Om over na te denken
Wat zou jij doen als je geliefde opeens spoorloos verdween? Kun je één worden met je geliefde? Zou jij je leven op het spel zetten om erachter te komen wat er met je vriend(in) is gebeurd?
Prijzen
- Diepzeeprijs (1993) Meer informatie
Vlogboek
Wat anderen van dit boek vonden
'Ik had mezelf voorgenomen om één hoofdstuk per avond te lezen, maar dit is me niet gelukt. Na het eerste hoofdstuk was ik zo nieuwsgierig dat ik direct het hele boek maar heb uitgelezen. Er zit een bepaalde climax in het verhaal. Ik was vooral onder de indruk van het einde. Dat was best wel schokkend, maar toch goed bedacht door de schrijver.'
Anoniem, 5 vwo, op: scholieren.com
'Ik vind het niet een heel leuk boek. Het einde is niet echt een 'en ze leefden nog lang en gelukkig' einde. Dat hoeft natuurlijk ook niet, maar zulk soort boeken vind ik wel het leukst. Ik vind het einde bij dit boek een beetje abrupt. Hierdoor lijkt het net alsof de schrijver geen zin meer had en het zo snel mogelijk heeft afgerond.'
Snoepie, 5 havo, op: scholieren.com
'Het onderwerp vond ik wel leuk bedacht en vooral de afloop was voor mij erg verrassend. De gebeurtenissen waren realistisch opgebouwd. Ik leefde echt mee met Rex, mede dankzij de beschrijvingen van de gebeurtenissen. De tekst vond ik ook makkelijk geschreven.'
David, havo 3, op: scholieren.com
Uittreksel
Log in met je biebpas en bekijk het uittreksel in de Uittrekselbank. In de bibliotheek hoef je niet in te loggen.
Recensie
Log in met je biebpas en bekijk de recensie in LiteRom. In de bibliotheek hoef je niet in te loggen.
Boekverfilming
Dit boek is verfilmd als Spoorloos.
Bekijk hier de trailer.
Op deze site vind je informatie over de auteur: Tim Krabbé
Na dit boek verder op Lezen voor de lijst
-
Herman Koch
-
Harry Mulisch
-
Maarten 't Hart