In de bovenkooi
Lezen voor de lijst
Wat kan een man doen die alle onrecht van de wereld op zijn schouders voelt drukken en zich er druk over maakt dat er vierendertig verschillende uitknijpmechanismen voor balpennen bestaan? Een paar mogelijkheden die Biesheuvel in 'In de bovenkooi' noemt: aanmonsteren als ketelbinkie op een koopvaardijschip,in een psychiatrische inrichting belanden of bibliothecaris worden.
In het verhaal 'Inwijding' zijn we er getuige van hoe een bleke intellectueel in het zeemansleven ontvangen wordt door ruwe hardhandige lieden. 'Een moeilijke vraag' gaat over een bibliothecaris op zoek naar een technische term. In 'De heer Mellenberg' maken we kennis met een medepatiënt die beweert aangetoond te hebben dat molens wind maken. De fantasie viert hoogtij in verhalen over een brommer op zee en een wedstrijd trekken door de woestijn met een zo groot mogelijk blok ijs.
Leen het e-book in de online Bibliotheek-app
Dyslectisch? Lees dit boek bij Passend Lezen als gesproken boek.
Meer informatie over Passend Lezen.
Leesaanwijzingen
Je komt via deze verhalen in een bijzondere, jou waarschijnlijk onbekende wereld. Laat je niet afschrikken door de lange zinnen, die zich ook nog vertakken omdat er tijdens het schrijven steeds weer nieuwe associaties bij de schrijver opkomen. Je komt ook veel verwijzingen tegen. Gewoon doorlezen en je laten verrassen door Biesheuvels humor en fantasie.
Om over na te denken
Wat zijn eigenlijk 'normale' mensen? Waar ligt de grens tussen 'normaal' en 'gek'?
Hoe kun je het beste omgaan met je kennis van alle ellende in de wereld?
In hoeverre kan verbeeldingskracht je helpen in de omgang met de werkelijkheid?
Prijzen
- Alice van Nahuysprijs (1972).
Wat anderen van dit boek vonden
'Bovendien is het belangrijk dat ik elk verhaaltje op zichzelf heel mooi vond, vooral omdat elk verhaal een soort statement was. Heel individueel en uniek.'
Nicole, vwo 6, op: scholieren.com
'Ik vond het op zich wel een leuk boek, alleen waren sommige verhalen best wel verwarrend en moeilijk te begrijpen en er werden soms allemaal namen van mensen genoemd die verder niet werden besproken. […] Het was niet zo grappig als ik dacht, maar sommige verhalen waren wel leuk.'
Marije, havo 4, op: scholieren.com
'Ik vond het boek niet erg goed, want de verhalen waren heel erg onsamenhangend, en sommige waren heel lang en andere waren weer heel kort.'
Niek, vwo 4, op: scholieren.com
Uittreksel
Log in met je bibliotheekpas en bekijk het uittreksel op Uittrekselbank.
In de bibliotheek hoef je niet in te loggen.
Recensies
Log in met je bibliotheekpas en bekijk de recensies op Literom.
In de bibliotheek hoef je niet in te loggen.
Meer informatie over de auteur: Maarten Biesheuvel
Na dit boek verder op Lezen voor de lijst
-
Jan Siebelink
De uitvreter, Titaantjes, Dichtertje
Nescio